Типи стабілізаторів напруги, переваги і недоліки.

І все це електричне знаряддя потребує значної кількості електроенергії, а таке перевантажене електроспоживання може бути не завжди безпечним. На жаль система енергопостачання може давати збої та коливання, які можуть призвести до виходу з ладу домашньої побутової техніки.

Але науковий світ не тупцює на одному місці, і вже майже кожен власник електротехніки почав використовувати стабілізатори напруги. Базовим завданням для стабілізатора визначається те, зо цей прилад підключається до загальної електричної мережі і повинен видавати постійний струм 220В. Застосування такого пристрою зазвичай обумовлюється різкими перепадами напруги, які можуть бути викликані ремонтними роботами на підстанції, аварійними ситуаціями або з інших причин. Така ситуація може призвести до псування побутової електротехніки,тому на допомогу і приходять стабілізатори напруги.

Купивши стабілізатор напруги Ви зможете нормалізувати коливання тиску, а при необхідності напруга може знижуватись або підвищуватись, щоб на виході вийшла необхідна для споживання її сила . Крім того, він має змогу припинити подачу струму зі щитка, в разі коли перепади напруги будуть виходити за межі регульованого діапазону, і буде спостерігатися перевантаженість.

Результат пошуку зображень за запитом "стабілізатор напруги"

Але при виборі необхідного стабілізатора напруги постає безліч питань, щодо необхідних функцій, вартості та багато інших.

Для того, щоб розібратися, який саме стабілізатор напруги необхідний для помешкання та враховувати при цьому питання фінансової сторони.

Для початку потрібно визначити на які типи поділяються стабілізатори напруги, а це електромеханічні, електронні, електромагнітні, магнітні, компенсаційні та ферорезонансні стабілізатори напруги.

Один з найбільш затребуваних типів – це електроні, завдяки їх безшумній роботі, наявності мікропроцесора, максимальному значенню коефіцієнта корисної дії, широкому діапазону вхідної напруги, доволі тривалому терміну служби, невеликій вазі та габаритам. Наприклад одна з самих популярних моделей ампер 12-1/40, займає майже половину всіх продаж стабілізаторів напруги

Електромеханічні стабілізатори щоб нормалізувати напругу регулюють силу потоку за допомогою спеціального повзунка, який управляється електродвигуном. Перевагами даного типу називають широкий діапазон регулювання; точність напруги на виході – 220 В(при цьому регулювання відбувається плавно), та відключення навантаження при надмірному напруженні.

Ферорезонансні стабілізатори відносяться до застарілих приладів, які на даний час практично не застосовують, з огляду на те, що в них вже недосконалий механізм функціонування.

Компенсаційні стабілізатори мають свої підвиди (імпульсної та безперервної дії). Характерними принадами для цього типу стабілізаторів будуть високий відсоток ККД, точності, коефіцієнта стабілізації.

Найдорожчими стабілізаторами є трифазні, за рахунок того, що їх можливо застосовувати як для однофазної, так і для трифазної. Всі трифазні стабілізаційні пристрої можуть мати кілька різновидів.

Визначитися з вибором буде простіше, якщо проаналізувати яке електричне обладнання є в будинку, потужність всіх тих приладів та як часто трапляються коливання та інші проблеми у мережі. Це допоможе підібрати оптимальний варіант стабілізатора напруги.